Meeleoluhäired ja depressioon

14.-15. juunil kogunesid haiglaõpetajad Narva-Jõesuu Noorusesse osa saama koolitusest teemal „Meeleoluhäired ja depressioon“ dr Madis Parksepa ja Kairi Noole esituses.

Seminarivormis koolitusel arutleti haiglaõpetaja ja kooliõpetaja rollide üle, vahetati mõtteid haiglaõpet puudutavate raskuste ja tulevikuvõimaluste osas. Praktilisema iseloomuga harjutuse käigus käsitleti depressiooni avaldumist iseloomustavaid jooni lastel ka noorukitel ning depressioonisümptomite mõju õppetegevusele.

Koolituse järgselt selgus, et meeleoluhäireid ja depressiooni puudutava info osas on Eesti haiglaõpetajatel juba eelnevast olemas tugev teadmistepõhi, mis sai nüüd aktiveeritud, aga ka rikastatud põneva ja vajaliku uue infoga.

Projekti "EHS suveseminar - Laste ja noorukite meeleoluhäired ja depressioon" jaoks taotleti rahastust SA Innove taotlusvoorust "Õpetajate ja haridusasutuste juhtide professionaalse arengu edendamine koostöövõrgustike kaudu", mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Projekti maksumus 2999,25€.

Kokkuvõtte koostas: Pille Truup
11. Euroopa haiglaõpetajate HOPE kongress 14.-18.mail 2018 Poolas, Poznanis